Advertisement

Mutlaka İzlenmesi Gereken 13 Film

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler adlı başlığımızda dram türünden tutun komedi, suç, biyografi, gizem, gerilim ve daha bir çok türde filme yer verdik. Liste tamamen kendi film zevkimize göre şekillenmiş olup İMDB sıralaması önemsenmemiştir. Liste her yeni haftada güncellenecektir

 
1.Kör Nokta
 


Yönetmen: John Lee Hancock

Konusu : Spor - Dram - Biyografi

NOT: Filmde Koca Mike rolü ile karşımıza çıkan Quinton Aaron ile aranızda sıcak bir bağ kuracağınızdan hiç süpheniz olmasın. Biyografi filmi olmasının yanı sıra ev tadında, samimi, sıcak diyalogların tadını alıyorsunuz.2.  The Invisible Guest

Yönetmen: Oriol Paulo

Konusu : Gizem

NOT: İspanyol yapımı gizem filmleri ilgi çekici oluyor. Bu filmde onlardan biri. Tempo bir an bile düşmüyor. Açıkçası bu liste içerisinde favori filmim diyebilirim. 

3.Piyanist

Yönetmen: Roman Polanski

Konusu : Biyografi - Savaş

NOT: 2003 yılında vizyona giren film aradan onlarca yıl geçmesine rağmen her izlediğimde ilk tadını alıyormuşum hissi veriyor. Büyüleyici konusu, duygu dolu sahneleri ve akıcı akışı ile etkileyici filmlerden biri.
4.Fury

Yönetmen: David Ayer

Konusu : Dram - Savaş

NOT: İkinci Dünya savaşının olduğu yıllarda geçen film Brad Pitt'in muhteşem rolü ile ayrı bir seviyeye çıkıyor. Savaş filmlerinin önde gelen yapımlarından.
5. P.K ( Peekay)
Yönetmen: Rajkumar Hirani

Konusu : Komedi

NOT:  Hint yapımlarının sıcak havası her zaman ilgimi çekmiştir. Bir de bu yapımlarda Aamir Khan gibi bir isim varsa o filmler ayrı bir tat alıyor. Anushka  Sharma ve Aamir Khan'ın muhteşem oyunculuk sergilediği bu filmi izlemelisiniz. 
6.Esaretin Bedeli

Yönetmen: 
Frank Darabont

Konusu : Suç

NOT: 1995 yılında yayınlanan ve şarap misali her geçen yeni yılda etkileyiciliği bir o kadar artan , hapishane filmlerinin en etkileyici yapımlardan olan Esaretin Bedeli için çokta söze gerek yok. 


7.Drishyam

Yönetmen: Nishikant Kamat

Konusu : Gerilim - Gizem

NOT: Yine bir Hint filmi. İlk başta izlemekte tereddüt etsem de Ajay Devgan'ın filmin her sahnesinde büyüdüğü bu film bir babanın ailesi için neleri göze alabileceğini ve zekasını konu ediniyor. Muhteşem bir şekilde kurgulanmış.


8.Sıkıysa Yakala

Yönetmen: Steven Spielberg

Konusu : Biyografi - Macera - Suç

NOT: Leonardo Di Caprio'nun muhteşem bir oyunculuk çıkardığı bu film Frank Abanagle adında bir dolandırıcının hayatını konu edinmektedir. 


9.Yaşam Şifresi

Yönetmen: Duncan Jones

Konusu : Gerilim - Bilim Kurgu

NOT: Bir tren'de geçen olaylar silsilesini konu alan film farklı konusu ile dikkat çekiyor. Şahsen ilk izlediğim zaman konusu ve işleyişi yönünden hoşuma giden bir film olmuştu.


10.Zodiac
Yönetmen: David Fincher

Konusu : Dram - Gizem - Suç

NOT: Cinayet ve dedektiflik gibi iki sürükleyici ana bileşenin olduğu filmleri sevenler için Zodiac tam da bu türden bir yapım. 


11. Can Dostum ( The Intouchables )

Yönetmen:  Olivier Nakache , Éric Toledano

Konusu : Komedi

NOT: Sıcak ve samimi bir film. İki dostun hikayesini samimi bir şekilde anlatan bu filmi kesinlikle izlemenizi öneririm. Komedi kategorisinde yer versek te dram da eksik olmuyor. 
12. Sıkı Dostlar


Yönetmen:  Martin Scorsese

Konusu : Suç

 

13. İrlandalı ( The Irishman )Yönetmen:  Martin Scorsese 

Konusu :  Biyografi - Suç


Yorum Gönder

0 Yorumlar